Outokummun ryhmänäyttelyt 2017

22.04.2017 FCI:n ryhmät 2 ja 9, myös pennut

23.04.2017 FCI:n ryhmät 1 ja 5, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 25.04.2017 20:41

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

akita tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Sorano Seishin No Abarai Go, Leila Pappinen, Roukalahti

alaskanmalamuutti tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Icy Star's Need No Speed Limit, Jenni Holopainen & Jarmo Leppänen, Sippola
VSP
Icy Star's Right Excuse, Jenni Holopainen & Jarmo Leppänen, Sippola
ROP pentu
Utamuutin Stardust Ursa, Mervi Saviranta, Pankajärvi
ROP veteraani
Amaguq's Talk Tomy Heart, Kati Bruce & Joni Engström, Kotka
SERT UROS
Bearvvis Alaskan Thunder, Antti Heikkinen & Mari Heikkinen, Hirvilahti
SERT NARTTU
Icy Star's Right Excuse, Jenni Holopainen & Jarmo Leppänen, Sippola

basenji tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Bulldobas No Regrets, Hanna-Leena Kyttä & Janne Kyttä, Kurkimäki
VSP
Nature's Masterpiece Enchanted Libra, Miikka Tiihonen, Syvänniemi
ROP veteraani
Bulldobas No Regrets, Hanna-Leena Kyttä & Janne Kyttä, Kurkimäki
SERT NARTTU
Nature's Masterpiece Enchanted Libra, Miikka Tiihonen, Syvänniemi

chow chow tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Black Poppy's Happy - Go - Lucky Li, Pirkko Räsänen & Matti Meinander, Laikko
SERT UROS
Black Poppy's Happy - Go - Lucky Li, Pirkko Räsänen & Matti Meinander, Laikko

faaraokoira tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Sawhorse's Shoot Straight, Sanna Ruotsalainen & Antti Ruotsalainen, Jakokoski
ROP veteraani
Sawhorse's Shoot Straight, Sanna Ruotsalainen & Antti Ruotsalainen, Jakokoski

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Jari Fors SUOMI

ROP
Korvenkiertäjän Into, Jorma Mononen, Liperi
VSP
Suoniityn Juuli, Jari Skön, Naarajärvi
ROP kasvattaja
Eräloukon, Eero Keronen & Marjatta Keronen, Outokumpu
SERT UROS
Korvenkiertäjän Into, Jorma Mononen, Liperi
SERT NARTTU
Suoniityn Juuli, Jari Skön, Naarajärvi

ibizanpodenco, lyhytkarvainen tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Cazaion Chaneth, Sanna Ruotsalainen & Antti Ruotsalainen & Outi Partiainen, Jakokoski

islanninlammaskoira tuomari: Jari Fors SUOMI

ROP
Tunturiketun Nonni Falhofnir, Anni Hirvonen, Savonlinna
ROP veteraani
Tunturiketun Nonni Falhofnir, Anni Hirvonen, Savonlinna
SERT UROS
Tunturiketun Nonni Falhofnir, Anni Hirvonen, Savonlinna

itäsiperianlaika tuomari: Matti Palojärvi SUOMI

ROP
Korpiukon Ruuti, Marko Holopainen, Outokumpu
SERT UROS
Korpiukon Ruuti, Marko Holopainen, Outokumpu

japaninpystykorva tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Tamilan Dai-Ichi Sakura, Maarit Kauppinen, Toivala
VSP
Lumivyöryn Innokas Ilokaasu, Reetta Minkkinen & Anita Minkkinen, Jämsä
SERT UROS
Lumivyöryn Innokas Ilokaasu, Reetta Minkkinen & Anita Minkkinen, Jämsä
SERT NARTTU
Fuji-San Vanilla Rose, Tuija Piitulainen & Kari Piitulainen, Eno

jämtlanninpystykorva tuomari: Matti Palojärvi SUOMI

ROP
Kelokorven Kide, Päivi Hara, Lieksa
VSP
Batucanin Xerion, Jari Hyvärinen, Suonenjoki
ROP kasvattaja
Tuike, Jukka Kilpinen & Tuija Kilpinen, Outokumpu
SERT UROS
Batucanin Xerion, Jari Hyvärinen, Suonenjoki
SERT NARTTU
Kelokorven Kide, Päivi Hara, Lieksa

kainkoira tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Tenro-No Zanko, Paula Kaarlampi & Kai Kaarlampi & Mette Valtonen, Sastamala
SERT UROS
Tenro-No Zanko, Paula Kaarlampi & Kai Kaarlampi & Mette Valtonen, Sastamala

karjalankarhukoira tuomari: Matti Palojärvi SUOMI

ROP
Tara, Petri Vornanen, Kinnasniemi
VSP
Huhtian Kusti, Jarno Heikkinen, Säyneinen
SERT UROS
Nuetin Aito Onnenaika, Anu Kokko & Marko Kokko, Liperi
SERT NARTTU
Tara, Petri Vornanen, Kinnasniemi

lapinporokoira tuomari: Jari Fors SUOMI

ROP
Tinttaraisen Monestelma, Hanna Jokiniemi, Iisalmi
VSP
Suukkosuun Rapatessa Roiskuu, Pinja Hiltunen & Salla Sumiloff, Kajaani
ROP veteraani
Aikamerkin Pippuri, Liisa Laitinen, Vuorela
SERT UROS
Suukkosuun Rapatessa Roiskuu, Pinja Hiltunen & Salla Sumiloff, Kajaani
SERT NARTTU
Tinttaraisen Monestelma, Hanna Jokiniemi, Iisalmi

lunnikoira tuomari: Markku Kipinä SUOMI

ROP
Mjøskastellets Ask, Jaana Loppukaarre, Siilinjärvi
SERT UROS
Scilling's Harri, Jaana Loppukaarre & Niina Eskelinen, Siilinjärvi

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Fennican Rurik Jonnisson, Outi Huuskonen, Joensuu
ROP veteraani
Heds Bellis De Lux, Outi Huuskonen, Joensuu

perunkarvatonkoira, pieni tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Bay's Bushyfur Awarmatuy Qawax, Sirpa Lappalainen, Joensuu
SERT UROS
Bay's Bushyfur Nina-Cheqa, Sirpa Lappalainen, Joensuu

pohjanpystykorva tuomari: Kati Kilpeläinen SUOMI

ROP
Yavanna's Onnenpoika, Matti Pyykkö, Jakokoski
ROP veteraani
Pohjanukon Nosse, Kari Rautiainen & Eetu-Ville Rautiainen, Pöljä
SERT UROS
Yavanna's Onnenpoika, Matti Pyykkö, Jakokoski

portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Hirsituvan Häslinki, Marja Pirinen, Kuopio
SERT UROS
Hirsituvan Häslinki, Marja Pirinen, Kuopio

portugalinpodengo, sileäkarvainen, keskikokoinen tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Cerejan Olivais, Lilli Wastimo, Mätäsvaara
VSP
Cerejan Ostia Of Benfica, Niina Karekari, Vantaa
SERT UROS
Cerejan Ostia Of Benfica, Niina Karekari, Vantaa

ruotsinlapinkoira tuomari: Jari Fors SUOMI

ROP
Snow Team's Oarrimuorji, Kirsi Auvinen, Västinniemi
SERT NARTTU
Snow Team's Oarrimuorji, Kirsi Auvinen, Västinniemi

saksanpystykorva, grosspitz, valkoinen tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Simeon Vom Berg Sonnenhof, Pirjo Asikainen, Kuopio
ROP veteraani
Simeon Vom Berg Sonnenhof, Pirjo Asikainen, Kuopio

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Minejas Bella Bisanne, Riitta Rajasuu, Kulho
VSP
Seeslahden Jolly Jumper, Katja Seeslahti & Eelis Kuosmanen, Hammaslahti
ROP pentu
Divnyi Drug Great Dream Of Happiness, Arja Timonen, Pöljä
ROP veteraani
Ikurin Tua Res Vd, Katja Seeslahti & Pirkko-Liisa Vatanen, Hammaslahti
SERT UROS
Seeslahden Jolly Jumper, Katja Seeslahti & Eelis Kuosmanen, Hammaslahti
SERT NARTTU
Finriikan Yasmina, Arja Timonen, Pöljä

saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP veteraani
Pienenpolun Lilla Milla, Kati Hujanen, Siilinjärvi

saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Leniences Oneida, Eveliina Luukkonen, Syyspohja
ROP veteraani
Pienenpolun Hilla Lotta, Anni Hujanen & Kati Hujanen, Iisalmi
SERT NARTTU
Pienenpolun Lady Helmi, Eila Ahtiainen, Siilinjärvi

saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Hellä, Riitta Kinnunen, Kuhmo
SERT NARTTU
Hellä, Riitta Kinnunen, Kuhmo

saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Seitakeron Mustapekka, Raija Huusko, Puhos
SERT UROS
Seitakeron Mustapekka, Raija Huusko, Puhos

saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Jineritz Deorro, Tiina Anttila & Satu Perälä, Joensuu
ROP veteraani
Käpylä Belle, Riitta Kinnunen & Pentti Kinnunen, Kuhmo
SERT UROS
Jineritz Deorro, Tiina Anttila & Satu Perälä, Joensuu

saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Pompparinniityn Zigge, Saara Huhtinen, Kuopio
SERT UROS
Pompparinniityn Zigge, Saara Huhtinen, Kuopio

saksanpystykorva, pomeranian tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Soulhill's Only Magic, Eveliina Luukkonen, Syyspohja
SERT NARTTU
Vit-Väktarens Mi Tintarella Di Luna, Ulla Paavola, Pörtom

samojedinkoira tuomari: Jari Fors SUOMI

ROP
Silvery Twinkle's Black Velvet Pearl, Sari Paavola, Pyhäsalmi
ROP pentu
Vadelmatassun Waltz Of Moscow, Minna Kareinen & Ria Paussu & Airi Tossavainen, Haukivaara
ROP veteraani
White Smile Onnen Opaali, Tuula Asikainen & Heli Asikainen, Joensuu
SERT NARTTU
Silvery Twinkle's Black Velvet Pearl, Sari Paavola, Pyhäsalmi

shiba tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Tolkan Connection Of Love, Annika Heikkinen, Kuhmo

siperianhusky tuomari: Markku Kipinä SUOMI

ROP
Nimare's Posh Spice, Kirsi Auvinen, Västinniemi
SERT NARTTU
Nimare's Posh Spice, Kirsi Auvinen, Västinniemi

suomenlapinkoira tuomari: Matti Palojärvi SUOMI

ROP
Saraharjun Tervatassu, Satu Sorsa, Lehmo
VSP
Jehnajan Neilikka, Sirpa Hyppönen, Kempele
ROP veteraani
Miskajasmin Kuunlumo, Pirjo Ilmasti, Leppäkaarre
SERT UROS
Tassutuvan Mattimyöhänen, Anneli Keränen, Ilomantsi
SERT NARTTU
Saraharjun Vietävä Sorrii, Tarja Aavikko, Heinävaara

suomenpystykorva tuomari: Kati Kilpeläinen SUOMI

ROP
Kultakurkun Poppe, Mauri Leinonen, Lieksa
VSP
Korpisumun Pihka, Janne Saarinen, Niittylahti
ROP pentu
Ahonpään Henkka, Anneli Lempessalmi-Leppänen, Nurmes
SERT UROS
Kultakurkun Poppe, Mauri Leinonen, Lieksa
SERT NARTTU
Korpisumun Pihka, Janne Saarinen, Niittylahti

valkoinen ruotsinhirvikoira tuomari: Jari Fors SUOMI

ROP
Mäkipellon Blondi Madonna, Markku Savolainen & Katariina Savolainen, Luikonlahti
ROP veteraani
Rullikan Ad Minttu, Markku Savolainen & Katariina Savolainen, Luikonlahti
SERT NARTTU
Mäkipellon Blondi Mp Mindy, Katariina Savolainen & Markku Savolainen, Luikonlahti

volpino italiano tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Cessbell Casimir, Miia Pitkänen & Arto Tanskanen, Kontiolahti
VSP
Netta, Helena Hynninen, Pieksämäki
ROP veteraani
Margonne, Helena Hynninen, Pieksämäki
SERT UROS
Anserina's Guido, Jari Tammivaara & Marja-Riitta Tammivaara, Raisio



hau hau