Outokummun ryhmänäyttelyt 2017

22.04.2017 FCI:n ryhmät 2 ja 9, myös pennut

23.04.2017 FCI:n ryhmät 1 ja 5, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 25.04.2017 20:41

RYHMÄ FCI 2 Pinserit, snautserit ja molossit

berninpaimenkoira tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Blue Awey's Afterglow Afrodite, Kati Nuolioja, Nurmes
VSP
Shedcape Birger, Piia Kinnunen, Ylämylly
ROP veteraani
Shedcape Birger, Piia Kinnunen, Ylämylly
SERT UROS
Werner Wix Ronaldo, Helena Berlinder Johansson, Piteå Sverige
SERT NARTTU
Blue Awey's Afterglow Afrodite, Kati Nuolioja, Nurmes

bokseri tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Zhen'lee Deyton , Jukka-Pekka Mattila & Eveliina Sihvonen, Onkamo
VSP
Marabou Caribbean Daiquiri, Outi Seppälä, Kannonkoski
SERT UROS
Zhen'lee Deyton , Jukka-Pekka Mattila & Eveliina Sihvonen, Onkamo
SERT NARTTU
Marabou Caribbean Daiquiri, Outi Seppälä, Kannonkoski

bordeauxindoggi tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Universal Ulf De Molosse Antique, Suvi Laulainen & Ilpo Kvick, Kuopio
SERT UROS
Universal Ulf De Molosse Antique, Suvi Laulainen & Ilpo Kvick, Kuopio

bullmastiffi tuomari: Markku Kipinä SUOMI

ROP
Diiva's Style N'bullgrins Mustang, Tytti Hartikainen, Nilsiä
SERT UROS
Diiva's Style N'bullgrins Mustang, Tytti Hartikainen, Nilsiä

dobermanni tuomari: Markku Kipinä SUOMI

ROP
Riihikarsinan One Fine Lady, Arto Suomalainen & Tiia Mela, Joensuu
SERT NARTTU
Riihikarsinan One Fine Lady, Arto Suomalainen & Tiia Mela, Joensuu

englanninbulldoggi tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Pinebulls Reggee Okey, Tuula Simola & Jussi-Pekka Ledentsa, Kuopio
VSP
Riverside Gremlin's Capo De Casagrande, Tiina Paunimo & Jarmo Lehtonen, Joensuu
ROP pentu
Min-Pel Heart Of Heaven, Mari Sotikov, Lehmo
SERT UROS
Pinebulls Reggee Okey, Tuula Simola & Jussi-Pekka Ledentsa, Kuopio
SERT NARTTU
Couchmaster Bulls Suoma Suruton, Kirsi Lipponen, Nurmes

hovawart tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Oma Rakas Ottilia, Anne Honkanen, Pilkanmaa
VSP
Steinroller Reinhardt, Hanna Hyttinen & Pasi Hyttinen, Outokumpu
ROP pentu
Willahof's Manuel, Mirkka Kekäläinen, Juankoski
SERT UROS
Steinroller Reinhardt, Hanna Hyttinen & Pasi Hyttinen, Outokumpu
SERT NARTTU
Hayaklause Janda, Reija Pykäläinen, Joensuu

kääpiöpinseri tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI

ROP
Valkoisenhukan Hadar, Tuula Harmanen, Simpele
VSP
A'dreams Black Wanda, Minna Härkönen & Marja-Leena Kurvinen, Sotkamo
ROP pentu
Black Joker's Cool Casanova, Janita Käyhkö, Kumpuranta
ROP veteraani
Tiny Harridan's Emperor, Mira Alakoski & Jouko Karhula, Simola
ROP kasvattaja
Tiny Harridan's, Susanna Mahlavuori, Lappeenranta
SERT UROS
Valkoisenhukan Hadar, Tuula Harmanen, Simpele
SERT NARTTU
A'dreams Black Wanda, Minna Härkönen & Marja-Leena Kurvinen, Sotkamo

kääpiösnautseri, musta tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Peacemaker's Black Ti Amo, Satu Laatikainen, Joensuu
ROP veteraani
Peacemaker's Black Ti Amo, Satu Laatikainen, Joensuu

kääpiösnautseri, musta-hopea tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Juliuksen Una Volta, Anne Oikarinen & Sanni Oikarinen, Kajaani
VSP
Faustkämpfen Soulmate, Viivi Nurmi & Pia Nurmi, Valkeala
ROP pentu
Greedy Rascal's Driven By Bravery, Jonna Koponen, Polvijärvi
ROP veteraani
Juliuksen Nicholas Cage, Anu Romppanen, Kello
SERT UROS
Faustkämpfen Soulmate, Viivi Nurmi & Pia Nurmi, Valkeala
SERT NARTTU
Nimare's Cool Lady Of Mine, Aila Roponen, Kuopio

kääpiösnautseri, pippuri & suola tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Nouzer's X-Factor, Anne Oikarinen & Sanni Oikarinen & Leena Nousiainen, Kajaani
SERT UROS
Nouzer's X-Factor, Anne Oikarinen & Sanni Oikarinen & Leena Nousiainen, Kajaani

landseer tuomari: Markku Kipinä SUOMI

ROP
Kultatievan Dynamite Devil, Marja-Riitta Saraluhta, Mänttä-Vilppula
ROP pentu
Wesitassun Erityinen Ellen, Anne Pasanen & Katja Rytkönen, Vesanto
ROP veteraani
Kultatievan Ator, Jonna Räisänen, Heinävesi
ROP kasvattaja
Kultatievan, Tuija Väisänen, Kittilä
SERT UROS
Kultatievan Dynamite Devil, Marja-Riitta Saraluhta, Mänttä-Vilppula

leonberginkoira tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Lazylion's Angelface, Piia Granqvist, Juuka
VSP
Mustapippurin Metriheikki, Kata-Riina Kinnunen, Kerma
ROP veteraani
Karvakerän Boutapilvi, Raija Mustonen, Ahonkylä
SERT UROS
Mustapippurin Metriheikki, Kata-Riina Kinnunen, Kerma
SERT NARTTU
Lazylion's Angelface, Piia Granqvist, Juuka

newfoundlandinkoira tuomari: Dan Ericsson RUOTSI

ROP
Rain Coast Losing My Mind In Private, Pasi Hallikainen, Riistavesi
VSP
Grandbear Wow Mokka Chokolate, Sari Oinonen & Veera Andronova, Kylänlahti
ROP veteraani
Vaikonniemen Primadonna, Pirjo Tuononen, Juuka
SERT UROS
Grandbear Wow Mokka Chokolate, Sari Oinonen & Veera Andronova, Kylänlahti
SERT NARTTU
Rain Coast Losing My Mind In Private, Pasi Hallikainen, Riistavesi

rottweiler tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Maahismetsän Oiva Kamu, Juha Mustonen, Pankakoski
VSP
Bettenhett's Glarissa, Laura Viljala, Ylämylly
ROP kasvattaja
Bettenhett's, Lea Muhonen, Ylämylly
SERT UROS
Maahismetsän Oiva Kamu, Juha Mustonen, Pankakoski
SERT NARTTU
Bettenhett's Glarissa, Laura Viljala, Ylämylly

shar pei tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI

ROP
Secret Line's Music Maker, Helena Tampio & Juha Tampio, Syvänniemi
ROP veteraani
Secret Line's Music Maker, Helena Tampio & Juha Tampio, Syvänniemi

snautseri, musta tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI

ROP
Wanhan Purolan Audi Quattro Allroad, Arja Räty, Toivala
VSP
Wanhan Purolan Bentley, Piritta Sinkkonen, Onttola
SERT UROS
Wanhan Purolan Bentley, Piritta Sinkkonen, Onttola
SERT NARTTU
Wanhan Purolan Audi Quattro Allroad, Arja Räty, Toivala

snautseri, pippuri & suola tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI

ROP
Arctic Idols Dahlia, Sanna Parviainen & Jaakko Tuononen, Outokumpu
ROP veteraani
Mihan Hyazintti, Marita Aalto & Jorma Aalto, Mikkeli
SERT NARTTU
Arctic Idols Dahlia, Sanna Parviainen & Jaakko Tuononen, Outokumpu

tanskalais-ruotsalainen pihakoira tuomari: Marjo Nygård SUOMI

ROP
Dandinas Oh Yes, Marjusa Ratinen, Kontioniemi

tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI

ROP
Blaaholms Rubin, Minna Kunttu & Topi Kunttu, Ristiina
VSP
Red Rublev Man For All Seasons, Marika Näivö, Joensuu
SERT UROS
Danemate Aramis, Krista Savolainen & Oskari Jalkanen, Kontiolahti
SERT NARTTU
Blaaholms Rubin, Minna Kunttu & Topi Kunttu, Ristiina

tanskandoggi, musta ja harlekiini tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI

ROP
Ozaenas Top-Level Teddybear, Eija Huovinen & Pentti Huovinen, Imatra
VSP
Colras Star Points 2 Lha'd, Virpi Leppälä, Inkeroinen
SERT UROS
Ozaenas Top-Level Teddybear, Eija Huovinen & Pentti Huovinen, Imatra

tanskandoggi, sininen tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI

ROP
Boarhunters Beyond Belief, Tiina Pekkala, Inkeroinen
ROP veteraani
Bonel Öinen Galaxi, Minna Kareinen, Kiihtelysvaara
SERT UROS
Boarhunters Beyond Belief, Tiina Pekkala, Inkeroinen

tiibetinmastiffi tuomari: Markku Kipinä SUOMI

ROP
Sahasya Akash Yogi, Linda Wilen-Veijalainen, Rautjärvi
VSP
Royaldog's Family Bye-Ril Long, Sanna Rantalainen & Jari Juutilainen, Harjavalta
SERT UROS
Sahasya Akash Yogi, Linda Wilen-Veijalainen, Rautjärvi
SERT NARTTU
Royaldog's Family Bye-Ril Long, Sanna Rantalainen & Jari Juutilainen, Harjavalta



hau hau