TULOKSET
Tulostettu 25.04.2017 20:41RYHMÄ FCI 1 Lammas- ja karjakoirat
australianpaimenkoira tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPAustrian Dream Deja Vu, Mia Putkonen & Eija Parviainen, Enonkoski
ROP veteraani
Painted Magic Cinnebar, Heidi Penttilä, Suonenjoki
SERT NARTTU
Austrian Dream Deja Vu, Mia Putkonen & Eija Parviainen, Enonkoski
beaucenpaimenkoira / beauceron tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI
ROPTomeran Jedi, Mirja Peltola & Olli Siivola, Varkaus
VSP
Pikkujalon Bluff, Sonja Enlund, Viljolahti
ROP veteraani
Pikkujalon Bluff, Sonja Enlund, Viljolahti
SERT UROS
Tomeran Jedi, Mirja Peltola & Olli Siivola, Varkaus
belgianpaimenkoira, groenendael tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROPMarmara Unbelievable Rascal, Pilvi Paavola-Pehkonen, Kajaani
VSP
Acmen Gaia, Päivi Knuutinen & Tapio Knuutinen, Outokumpu
ROP pentu
La Luna Alias Dakota, Sonja Enlund & Inga Nikonoviciute, Viljolahti
ROP veteraani
Black Master's Zuper Zena, Eija Vähäkoski & Timo Vähäkoski, Lieksa
SERT UROS
Ar'tfulfox's My Black Lightning, Anne Asikainen & Petri Asikainen, Kuopio
SERT NARTTU
Acmen Gaia, Päivi Knuutinen & Tapio Knuutinen, Outokumpu
belgianpaimenkoira, tervueren tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI
ROPAr'tfulfox's Known As Loveberry, Pasi Turunen, Pieksämäki
VSP
Archeye's Cover Girl, Anne Auer, Katajaranta
ROP veteraani
Pyrytuulen Tulennielijä, Satu Sihvonen, Joutseno
ROP kasvattaja
Pyrytuulen, Minna Hämäläinen, Puntala
SERT UROS
Ar'tfulfox's Known As Loveberry, Pasi Turunen, Pieksämäki
hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPCanine For Use Darra, Tiina Kosunen & Kari Mikkonen, Liperi
itäeuroopanpaimenkoira tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPVernyi Drug Shiny Cherry, Tiina Pitkänen, Kitee
SERT NARTTU
Vernyi Drug Shiny Cherry, Tiina Pitkänen, Kitee
lancashirenkarjakoira tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROP pentuMiliisin Naira Mc' Tudor, Jaana Hyttinen & Minna Simonen, Kullaa
maremmano-abruzzese tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROPGuardagregge Aretusa, Juha Westerlund, Hietanen
SERT NARTTU
Guardagregge Aretusa, Juha Westerlund, Hietanen
mudi tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROP veteraaniMustapippurin Seinäruusu, Tiina Laukkanen, Suonenjoki
partacollie tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPOldbear Escada Incredible Me, Tiina Härkin, Juuka
VSP
Beardmarked's Push Comes To Shove, Timo Vepsäläinen & Liisa Vepsäläinen, Lieksa
ROP veteraani
Ovenslope Blackrundle, Jaana Rakkola, Vantaa
SERT UROS
Farmarens Victorius Valentino, Jaana Rakkola, Vantaa
SERT NARTTU
Lärkängen's Friend Like Me, Timo Vepsäläinen & Riitta-Liisa Koponen, Lieksa
pitkäkarvainen collie tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI
ROPWicani Command Performance, Saara Vikström, Tyrnävä
VSP
Silverlady's Destination, Anne Kokkonen, Pieksänkoski
ROP pentu
Evergrey's Poem Of Xenia, Riitta Vainiontaus, Vaajakoski
ROP veteraani
Siniketun Extreme, Taru Rekorius, Hiirola
ROP kasvattaja
Evergrey's, Riitta Ja Jarmo Vainiontaus, Vaajakoski
SERT UROS
Windy Forest's Payback Time, Kirsi Rusanen, Nilsiä
SERT NARTTU
Veralan Eleanor, Teija Ylönen, Ylämylly
puli, muut värit tuomari: Dan Ericsson RUOTSI
ROPCastlewolf Onie Wilda's Hope, Annukka Päätalo & Maarit Sandbäck, Varkaus
SERT NARTTU
Castlewolf Onie Wilda's Hope, Annukka Päätalo & Maarit Sandbäck, Varkaus
saksanpaimenkoira tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPEasy Choice Perfect Wonder, Marjo Partanen & Jukka Partanen, Varpaisjärvi
VSP
Phafo's Znöa, Anne Haantio, Joensuu
ROP veteraani
Meifera Corey, Eeva Kansala & Kari Kansala, Siilinjärvi
SERT UROS
Easy Choice Perfect Wonder, Marjo Partanen & Jukka Partanen, Varpaisjärvi
SERT NARTTU
Easy Choice My Own, Annu Korhonen, Alapitkä
saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPSwiipus Eclipse, Henna-Riikka Kähkönen, Vuonisjärvi
SERT NARTTU
Swiipus Eclipse, Henna-Riikka Kähkönen, Vuonisjärvi
schipperke tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROPValkohampaan Luigi, Eeva Hyvärinen, Suonenjoki
ROP veteraani
Valkohampaan Luigi, Eeva Hyvärinen, Suonenjoki
SERT UROS
Black Wizard's Keeper For Sure, Anne Granström, Konnevesi
shetlanninlammaskoira tuomari: Dan Ericsson RUOTSI
ROPOnnenpisaran Verraton Lysti, Sirkku Heliävirta, Jämsä
VSP
Lemmikkipolun Freddie, Sanna Sillman, Kaavi
ROP pentu
Scandyline Topaz In The Ring, Sanna Sillman, Kaavi
ROP veteraani
Minitiimin Quest For Glory, Miina Lukkari, Linnantaus
ROP kasvattaja
Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta, Jämsä
SERT UROS
Nero Gintarine Sala, Sari Manninen, Lievestuore
SERT NARTTU
Minitiimin I Do I Do I Do, Miina Lukkari, Linnantaus
sileäkarvainen collie tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPBlack Elles Gallant Magic, Heli Soininen, Kuopio
VSP
Koiruuksien Satu Olento, Sanni Sakki, Kotka
ROP veteraani
Koiruuksien Pimu On Peto, Anni Rask, Joensuu
ROP kasvattaja
Koiruuksien, Teija Lehtoranta, Tervakoski
SERT NARTTU
Koiruuksien Satu Olento, Sanni Sakki, Kotka
slovakiancuvac tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROP veteraaniDream Of Hope Vom Seidenbaum, Eeva Hyvärinen & Tiina Brunell, Suonenjoki
valkoinenpaimenkoira tuomari: Markku Kipinä SUOMI
ROPDisadonna Wa World's Hero, Nea Parviainen, Tohmajärvi
VSP
Amazing White Ellustar Pegasus, Pauliina Sulku, Kuopio
ROP kasvattaja
Amazing, Harri Niiranen, Siilinjärvi
SERT UROS
Disadonna Wa World's Hero, Nea Parviainen, Tohmajärvi
SERT NARTTU
Amazing White Ellustar Pegasus, Pauliina Sulku, Kuopio
vanhaenglanninlammaskoira tuomari: Karl-Erik Johansson RUOTSI
ROPCzarlinda's Owners Evening Star, Irma Reijonen & Timo Reijonen, Lehmo
welsh corgi cardigan tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI
ROPCanja's Elda Eleonora, Minna Huusko-Pitkänen & Timo Pitkänen, Kajaani
VSP
Geestland's Cloudy Star, Henna Sutinen, Varkaus
ROP pentu
Hietamaan Bella, Eila Karttunen, Kulho
ROP veteraani
Honeysilk Oanna, Tytti Salonpää, Iisalmi
SERT UROS
Trafox Popedea, Minna Huusko-Pitkänen & Timo Pitkänen, Kajaani
SERT NARTTU
Canja's Elda Eleonora, Minna Huusko-Pitkänen & Timo Pitkänen, Kajaani
welsh corgi pembroke tuomari: Carl-Gunnar Stafberg RUOTSI
ROPDragonjoy Joe Black, Pinja Hiltunen, Kajaani
VSP
Haywire's Talk Of The Town, Else Ahlbom, Heinola
ROP pentu
Sacaron Wild 'n Wicked, Piia Ingervo, Kuvansi
ROP veteraani
Puksipuun Poppaloora, Saara Antila & Mikko Palsola, Kerava
SERT UROS
Dragonjoy Joe Black, Pinja Hiltunen, Kajaani
SERT NARTTU
Haywire's Talk Of The Town, Else Ahlbom, Heinola